Doskonalenie kompetencji trenerskich – wskazówki dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach

Poradnik przygotowany do szkolenia w ramach projektu "Informacja dla obywateli - cybernawigatorzy w bibliotekach" (moduł II "Metodyka nauczania osób dorosłych").

Z poradnika dowiesz się między innymi: jaką wiedzę i umiejętności powinien mieć trener, jak wykorzystać głos w pracy trenera, jak aktywnie słuchać i zadawać pytania, co to jest parafraza i jak skutecznie motywować uczestników szkolenia. Autorką poradnika jest Katarzyna Urbanowicz – Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy w Dzielnicy Ochota.

Poradnik powstał w ramach projektu „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”, zainicjowanego przez polskich uczestników programu wymiany rządu amerykańskiego IVLP „Library & Information Science”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce. Publikacja stanowi część zestawu materiałów dydaktycznych dla uczestników szkoleń (bibliotekarzy i wolontariuszy). Udostępnione na tej stronie publikacje zostały sfinansowane ze środków pochodzących z darowizny Departamentu Stanu USA. Zawarte w nich opinie, stwierdzenia i konkluzje wyrażają przekonania autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Departamentu Stanu USA.


Poradnik Doskonalenie kompetencji trenerskich – wskazówki dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach dostępny jest na licencjach Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach CC BY-NC-SA. Warunki wykorzystania licencji opisane sa na stronie http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.