Projekt: fotografia – o projektach fotograficznych i pomysłach do wykorzystania w bibliotece

Biblioteka to miejsce, w którym rodzą sie zainteresowania i pasje, rozwijane nie tylko przez zaglądanie do książek. Aparat fotograficzny może służyć do dokumentowania życia biblioteki, można go też wykorzystać na wiele innych sposobów. W ulotce przedstawione są przykłady ciekawych działań zrealizowanych nie tylko przez bibliotekarzy.

Aparaty fotograficzne przyczyniły się do zachowania miejscowych tradycji, nawiązania lepszego kontaktu z lokalną społecznością, zaktywizowania i rozwijania pasji twórczych młodzieży czy zacieśnienia więzi międzypokoleniowych. Patrzenie przez obiektyw może zmienić sposób patrzenia na świat.