Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 26 lutego 2021 r. - o projekcie "Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych". Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium przedstawiliśmy ideę świadczenia edukacji finansowej osobom dorosłym przez biblioteki publiczne. Omówiliśmy następujące kwestie:

  • Jaki jest cel projektu i jego działania?
  • Jakie korzyści z udziału w projekcie odniesie biblioteka? Co oferuje projekt bibliotekarzom i bibliotekarkom?
  • Co mogą zyskać mieszkańcy gminy uczestnicząc w projekcie?
  • Jakie są zasady udziału w projekcie – co oferujemy i czego oczekujemy od bibliotek?

O projekcie „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych” opowiadały Katarzyna Morawska i Beata Tarnowska, które współtworzyły i realizują projekt.

Obejrzyj nagranie (ok. 65 minut): https://youtu.be/ksnzSDs0N48

Niebawem zaprosimy Was na kolejne webinarium przygotowane w ramach tego projektu – o edukacji dorosłych, o sposobie prowadzenia zajęć z dorosłymi; także tych z zakresu edukacji finansowej. Wyemitujemy je w środę, 10 marca o g.10.00.


Projekt „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych” (ang: Financial Literacy through Public Libraries), finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa strategiczne/Edukacja dorosłych, jest realizowany w partnerstwie, które tworzą: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (Polska – lider projektu), Global Libraries Bulgaria Foundation (Bułgaria), Narodna in Univerzitetna Knjižnica NUK (Słowenia), “Ovid Densusianu” Hunedoara-Deva County Library (Rumunia) oraz National Association of Public Librarians and Libraries in Romania (partner stowarzyszony).

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.