Jak uniknąć greenwashingu, czyli tzw. ekościemy – nagranie webinarium

Prezentujemy nagranie trzeciego webinarium zorganizowanego w ramach projektu "Matematyka na zielono". Webinarium odbyło się 29 maja 2023 r. Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium zaprezentowaliśmy pomysł na zajęcia dla dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej i kilka przykładów, które mają na celu pokazanie, czym jest ślad węglowy i ślad wodny, oraz jak sprawdzać, czy rozwiązania reklamowane jako proekologiczne faktycznie nimi są.

Ekspert: Jan Mierzejewski – z wykształcenia i zamiłowania doświadczalny fizyk jądrowy, który uważa że „it’s okay to panic” i nie rozumie, czemu jego pokolenie udaje, że nic nie wie o katastrofie klimatycznej. Na co dzień freelancer, który trochę działa w nauce, trochę w IT, trochę w przemyśle i trochę w edukacji. Dobrze czuje się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zdolność szybkiej adaptacji i zróżnicowany zestaw umiejętności. Jako edukator stara się uczyć i promować interdyscyplinarne, oparte na eksperymencie, pracy praktycznej i zespołowej, STEAM-owe podejście do nauki. Uważa, że kreatywni młodzi ludzie muszą mieć czas, aby się kreatywnie nudzić. „Less is more” to jego belferskie motto.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 50 min.)

 

Linki:

Universe Size Comparison 3D

Zooming out from Earth (4K)

Kalkulator naukowy Desmos

(Uwaga: w kalkulatorze Desmos jako separatora dziesiętnego używamy kropki!)

 


Projekt „Matematyka na zielono” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z  Fundacją mBanku.