Ty też możesz uczyć matematyki (na zielono!) czyli pomysły i inspiracje na zabawy dla najmłodszych – nagranie webinarium

Prezentujemy nagranie drugiego webinarium zorganizowanego w ramach projektu "Matematyka na zielono". Webinarium odbyło się 25 maja 2023 r. Zapraszamy do korzystania!

Z nagrania dowiesz się:

  • jak sprawić, by matematyka stałą się przestrzenią zabawy, przeżywania radości i uczenia (się) dla najmłodszych dzieci,
  • jakie – matematyczne i ekologiczne – zabawy można prowadzić z maluchami, wykorzystując w tym celu naturalne zasoby,
  • jak stwarzać ciekawe preteksty do liczenia i mierzenia.

Ekspertka: Anna Krawczyk – z wykształcenia i doświadczenia: polonistka, bibliotekarka, trenerka, moderatorka design thinking. Od 10 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją cyfrową i nauką programowania, zawodowo związana ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Mama trójki dzieci, entuzjastka edukacji domowej i przydomowego mikrogospodarstwa.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 52 min.)

 

Linki:

Pani Kasia po godzinach (Instagram)

Dzikie dzieciaki Instagram

Polecane książki:

A. Mizielińska, D. Mizieliński, Mam oko na liczby

E. Dziubak, Rok w lesie

M. Marc, Milion rzeczy

Ulica Czereśniowa (seria książek)

Publikacje i inne materiały mFundacji dla rodziców (w tym książki „Matematyka jest wszędzie” i „Dziecionnie prosta matematyka”)

Publikacje i inne materiały mFundacji dla nauczycieli

 

 


Projekt „Matematyka na zielono” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z  Fundacją mBanku.

        

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.