Zielona matematyka wokół nas – nagranie webinarium

Prezentujemy nagranie pierwszego webinarium zorganizowanego w ramach projektu "Matematyka na zielono". Webinarium odbyło się 23 maja 2023 r. Zapraszamy do korzystania!

Z nagrania dowiesz się m. in.:

  • jak w łatwy i przystępny sposób zaciekawić dzieci matematyką poprzez projekty ekologiczne,
  • jak wykorzystać matematykę w działaniach związanych z ochroną środowiska (jak np. obliczanie ilości zużytych zasobów, szacowanie zużycia energii, obliczanie zużycia wody),
  • jak poprzez zabawę i eksperymenty zachęcić dzieci do zainteresowania się matematyką oraz jak ważne jest łączenie wiedzy z różnych dziedzin.

Ekspertka: Joanna Apanasewicz – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej. Autorka scenariuszy, materiałów edukacyjnych i publikacji dotyczących wprowadzania nowych technologii do edukacji, programowania, STEAM a także kreatywnych i aktywizujących metod nauczania. Trenerka, mentorka i ekspertka edukacyjna w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog a także trenerka w Fundacji Szkoła z Klasą. Blogerka, należy do społeczności Superbelfrzy RP.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 53 min.)

 

Linki do zadań:

Świat w liczbach – połącz w pary (zadanie w Wordwall)

Zaprojektuj ekologo dla Waszej drużyny (szablon w Canvie)

Jesień – obserwacje (zadanie w Canvie)

Moje życie w liczbach (zadanie w Canvie)

 


Projekt „Matematyka na zielono” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z  Fundacją mBanku.

        

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.