Programy MKiDN 2023 – pisz wnioski, pozyskuj granty, realizuj projekty – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 2 listopada 2022 r., poświęconego Programom MKiDN w 2023 r. Zapraszamy do korzystania!

Z nagrania dowiesz się:

  • do jakich programów MKiDN na rok 2023 mogą aplikować biblioteki publiczne,
  • na co zwrócić uwagę w regulaminach programów i jakich błędów nie popełniać, aby wniosek miał szansę na dofinansowanie,
  • od czego zacząć pisać wniosek,
  • jak poprawnie zbudować projekt kulturalny,
  • jak planować, tworzyć i realizować projekt z korzyścią dla biblioteki i jej użytkowników.

Ekspert: Paweł Dobrzelecki – bibliotekarz, trener, animator — absolwent IBiIN Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu, w której przeszedł przez wszystkie szczeble bibliotecznej hierarchii, obecnie pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora. Miłośnik alternatywnych form edukacji, koordynator oraz inicjator wielu projektów realizowanych w bibliotece . Podwójny stypendysta MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury. Ogólnopolski Bibliotekarz roku 2018.

Webinarium prowadziła Marta Kostecka ze Stowarzyszenia LABiB.

Obejrzyj nagranie (ok. 65 min.)

Webinarium odbyło się w ramach projektu 12 Miesięcy Tematycznych z labib.pl.

Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.