Uniwersalne projektowanie książek – nagranie webinarium o projekcie „Książki bez granic”

Przedstawiamy nagranie webinarium o idei uniwersalnego projektowania książek oraz o projekcie „Książki bez granic”. Webinarium odbyło się 4 marca 2024 r.

Podczas webinarium opowiedziałyśmy:

  • o idei uniwersalnego projektowania książek,
  • o tym, jakie książki powstają w Polsce w projekcie „Książki bez granic”, na czym polega ich projektowanie, kim są ich autorki i autorzy,
  • o rekrutacji bibliotek do projektu i przebiegu projektu.

O książkach projektowanych w Polsce opowiedziała Katarzyna Konopka – kierownik projektów Fundacji Powszechnego Czytania, absolwentka dziennikarstwa, wydawca, marketingowiec. Pracowała w działach marketingu wydawnictw Znak i Egmont. Jako wydawca odpowiadała za książki dziecięce w wydawnictwie Słowne. Prowadzi szkolenia z zakresu upowszechniania czytania i strategii marketingowych na rynku wydawniczym.

Webinarium prowadziły i opowiedziały o rekrutacji do projektu „Książki bez granic” Katarzyna Morawska i Agnieszka Koszowska z FRSI.

Obejrzyj nagranie (ok. 64 min.)

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.