Wykiełkuj na rynku pracy – biblioteczny program dla młodzieży – nagranie webinarium

Pierwsze webinarium z cyklu organizowanego w ramach miesiąca tematycznego na portalu labib.pl „Od potrzeby do uczestnictwa, czyli jak zaangażować młodzież do działania”

Webinarium było poświęcone programowi edukacyjnemu „Wykiełkuj na rynku pracy – biblioteczny program dla młodzieży”. Celem programu jest podniesienie kompetencji młodych osób wchodzących na rynek pracy poprzez cykl warsztatów lub spotkań edukacyjnych prowadzonych przez bibliotekarzy w bibliotekach publicznych.

Ekspertki:

Magdalena Paul – doktorantka Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach pracy dyplomowej na temat wpływu społecznego bibliotek publicznych na przykładzie działań wspierających osoby bezrobotne i poszukujące pracy prowadzi program edukacyjny „Wykiełkuj na rynku pracy”. Członkini sieci LABiB, od 2013 roku prowadzi warsztaty dla bibliotekarzy oraz pracowników sektora NGO.

Katarzyna Urbanowicz – kierowniczka „Przystanku Książka”, filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, w której odbyła się pilotażowa edycja projektu „Wykiełkuj na rynku pracy”. Członkini sieci liderskiej LABiB.

Agata Warywoda – bibliotekarka, edukatorka, członkini sieci liderskiej LABiB. Przez ponad trzy lata związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie była odpowiedzialna za wdrożenie programu edukacji medialnej oraz pracę z młodzieżą w zakresie wzmacniania ich zasobów. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie m.in.: koordynuje projekt EasyMatura.pl skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 63 min.