Webinariumz 17 czerwca br. dla bibliotekarzy prowadzących spotkania – cz. 2

17 czerwca br. odbyło się drugie webinarium dla bibliotekarzy, którzy po raz pierwszy prowadzą spotkania edukacyjne dla osób starszych w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”. Prezentujemy nagranie webinarium i udostępniamy materiały pomocnicze do wykorzystania.

Najważniejsze tematy poruszane podczas webinarium to:

• współpraca z partnerami i woluntariuszami podczas realizacji projektu „O finansach… w bibliotece”,
  • promocja projektu i jej trzy ścieżki: promocja kursu „O finansach… w bibliotece”, spotkań edukacyjnych i samej biblioteki przy okazji realizacji projektu,
  • dobre spotkanie i jego elementy,
  • ewaluacja spotkań kursu podstawowego.

Bibliotekarze z Pleszewa (woj. wielkopolskie) i Sławy (woj. lubuskie) podzielili się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami z prowadzenia kursu edukacji finansowej w ich bibliotekach – m.in. ciekawym pomysłem, jak docierać do potencjalnych uczestników kursu, do kogo się zwracać z zaproszeniem.

PREZENTUJĄCY
Beata Tarnowska – bibliotekarka, trenerka, konsultantka i autorka kursu e-learningowego dla osób prowadzących spotkania edukacyjne w bibliotekach „O finansach… w bibliotece”

PROWADZĄCY
Katarzyna Morawska
– specjalistka ds. projektów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, koordynator projektu „O finansach… w bibliotece”
Patryk Betcher – asystent projektu „O finansach… w bibliotece”, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY
Obejrzyj nagranie. Czas trwania 59 minut.