Rozmowy przy wspólnym stole

W tym projekcie wypracowujemy i testujemy w bibliotekach model dobrej rozmowy. Opracowujemy pomocne materiały, prowadzimy webinaria.

Rozmowy przy wspólnym stole to szansa na spotkanie osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, mieszkających w jednej miejscowości. Projekt realizujemy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Działania projektowe obejmują:

• organizację ogólnopolskich szkoleń i spotkań dla moderatorek i moderatorów rozmów w bibliotekach, wzmacniających ich kompetencje moderowania spotkań,
  • opracowanie podręcznika prowadzenia spotkań w bibliotekach,
  • opracowanie tematów do rozmów w bibliotekach,
  • prowadzenie webinariów tematycznych dla moderatorek i moderatorów rozmów w bibliotekach (tematy: „Język, który łączy, język, który dzieli – o równości w języku”, „Co wiemy, a czego nie chcemy wiedzieć o LGBT+?”, „Postawa na miarę kryzysu, czyli porozmawiajmy o klimacie”, „Porozmawiajmy o śmierci”, „Porozmawiajmy o uchodźczyniach i uchodźcach”, „Byłem uchodźcą. Porozmawiajmy!”, „Jak rozmawiać o wojnie?”),
  • rozmowy prowadzone przez moderatorki i moderatorów w kilkudziesięciu gminach w całej Polsce.