„Stara baśń” na inauguracji Narodowego Czytania w Ostroszowicach

9 marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów - filii w Ostroszowicach rozpoczęła się tegoroczna szczególna edycja akcji Narodowe Czytanie. Lekturą była "Stara baśń" Józefa Ignacego Kraszewskiego, znajdująca się w "Antologii Niepodległości" zaproponowanej do czytania przez Parę Prezydencką z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na inauguracji Narodowego Czytania w Ostroszowicach wybrano fragmenty książki opowiadające o ważnych sprawach w życiu każdego człowieka: przywiązaniu do tradycji, relacjach z bliskimi, wierzeniach, zwyczajach i życiu we wspólnocie.

Piękna oprawa wydarzenia, kostiumy i samo czytanie bardzo zaciekawiły młodych słuchaczy. Wielkie uznanie należy się uczniom klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach za włączenie się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości poprzez udział w Narodowym Czytaniu w bibliotece.

„Starą baśń” w Ostroszowicach czytali: Sławomir Oleksak, Dominika Oleksak, Magdalena Połcik, Wiktoria Gajda, Iga Kostan. Ilustrację wykonała Ewelina Kaleta

Materiały do tekstu nadesłała Maria Kirkiewicz z biblioteki w Ostroszowicach.