Program Rozwoju Bibliotek – 5. runda

Do udziału w 5. rundzie PRB zaprosiliśmy gminne biblioteki publiczne z miejscowości do 50 000 mieszkańców, ale przede wszystkim zespoły bibliotekarek i bibliotekarzy, którzy chcą się rozwijać, sieciować, być na bieżąco, tworzyć biblioteki otwarte, nowoczesne, blisko ludzi.

W 5. rundzie bierze udział 50 bibliotek.

Informacje i dokumenty dotyczące 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek znajdują się na stronie: https://www.5prb.biblioteki.org/

Kontakt w sprawie 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek: tel. 722 003 352, mail: 5prb@frsi.org.pl

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.